Rímske záclony vlastnými rukami - jednoducho a jednoducho vytvorte pomocou inštrukcií majstrov! (50 nápadov na fotografie)

Rímsky štýl záclony sú docela zaujímavá možnosť pre zdobenie otvorenia okna.

Takéto záclony vhodne zdobia každú miestnosť. V tomto článku sa dozviete, ako urobiť roman žalúzie vlastnými rukami.

Expresívny opis situácie

Väčšina striktných, expresívnych rímskych záclon je vhodná do kuchyne.

Najlepšie je šiť takéto závesy z hrubej a silnej tkaniny. Je možné použiť celú tkaninu, je možné kombinovať niekoľko materiálov. Takéto výrobky budú vyzerať veľmi zaujímavé a nezvyčajné.

Kvetinová priesvitná tkanina je dokonalá. Prostredníctvom týchto závesov bude voľne prechádzať slnečné lúče a zároveň bude miestnosť ukrytá pred zvedavým pohľadom susedov.

Ak chcete, aby clona zatienila miestnosť, potom vyberte nepriehľadné materiály.

Kuchynské závesy by mali byť vyrobené z tkaniny odolnej voči škvrnám, ktorá neabsorbuje pachy a dlhodobo si zachováva svoj nepoškvrnený vzhľad. Textílie sú tiež ľahko odstránené znečistením. Takéto vlastnosti sú obsiahnuté v syntetických materiáloch.

Monochromatické pre obývaciu izbuzáclony. Budú kombinované s mnohými smermi dizajnu.

Kockované textílie a tkaniny s kvetinovým ornamentom budú pre Provence a Country skvelým riešením.

Je možné ozdobiť detskú škôlku závesmi s obrázkami kreslených postavičiek, kvetov, ovocia.

Určite veľkosť závesov v rímskom štýle

Rímske rolety („Rimania“) musia striktne zapadnúť do okenného otvoru. Preto by sa k veľkosti malo pristupovať veľmi opatrne. Hrá dôležitú úlohu a správne spojovacie prvky.

Najobľúbenejší je variant, keď je „Rím“ zatlačený nadol. Toto je optimálne riešenie pre okenné otvory so širokými parapetmi.

Niektorí ľudia nechávajú „rím“ priamo na skle. Táto metóda vyžaduje prišitie záclon k nim, lambrequins a pripojenie rímsy.

Rímske rolety môžu byť namontované na vonkajšej strane okenného otvoru. Toto je vhodné riešenie, ak sú okná s klapkami a oknami av prípadoch, keď sa otvárajú do miestnosti v plnej výške.

V takejto situácii sa odporúča, aby bol záves o 5-10 cm širší ako otvor okna a o 10-15 cm dlhší ako na oboch stranách. Bočné kvóty budú skryté pri svahoch okien a skryjú medzery.

Prídavok v spodnej časti umožní namontovať tyč nad otvor okna. V tomto tvare, zložený "Roman" nebude zasahovať do otvárania okna.

Krejčovské rímske rolety

Šitie opony rímskeho štýlu nie je vôbec ťažké

Budete potrebovať:

  • tkaniny na záclony;
  • páska na suchý zips, jej dĺžka by mala zodpovedať šírke závesu;
  • Tyč (tyč) s polomerom 0,2-0,25 cm a dĺžkou o 3 cm menšou ako je šírka závesu - 7-8 ks.
  • plastové krúžky s polomerom 0,5-0,6 cm;
  • Lano vyrobené z nylonu - 3 ks. Dva z nich sú dvojnásobné ako dĺžka závesu a jedna je rovná šírke závesu;
  • Dosky na váženie a upevňovanie pásu;
  • Samorezné skrutky, klince, háčiky so skrutkovou nohou.

Akčný plán

Meranie otvorenia okna. Na každej strane pridajte prídavky na šírku 5-7 cm a dĺžku 10-15 cm. Vybraný materiál je umývateľný, suchý a železný.

Správny počet záhybov sa vypočíta pomocou špeciálnych tabuliek. Toto je veľmi dôležitý bod pri výrobe záclon.

Vystrihnite tkaninu na vzore rímskych roliet. Z morskej strany lemovej línie označujeme záhyby a umiestnenie malých krúžkov. Zo strán je lepšie materiál dvakrát zasunúť.

Páskou - lepiacou páskou na klince upevníme záclony. Šijte suchý zips na ošetrený horný okraj závesov. Tým sa výrobok odstráni. Lúč, ktorý hrá úlohu rímsy, je natretý vo vhodnom tieni.

Sklopte spodnú časť závesu a vytvorte vrecko na závažie. Z morskej strany šijeme lem ako ozdobu.dierame otvory a šijeme jeden okraj.

Označte polohu krúžkov a zošite. Na upevnenie zdvíhacej konštrukcie nasaďte krúžky na drevený nosník. Krúžky by mali byť umiestnené symetricky, od okrajov látky je potrebné ustúpiť 50-100 mm. Páska s letmým papierom zapínajú záclony do baru.

Po celej dĺžke závesov položíme lano do krúžkov. Potom, čo sú všetky prikrývky vtiahnuté do krúžkov, nakreslíme ich na vrch jednej strany opony.

Utiahneme ich tak, aby usporiadanie záhybov bolo rovnomerné a záhyby upevníme pásom.

Nosník je upevnený nad okenným otvorom alebo rámom okna. Odoberieme pásku držiacu oponu v zloženej forme. Po spustení závesov vyrovnajte napätie každého lana.

Zviažeme všetky laná v uzle na najvzdialenejšom krúžku a prejdeme rukoväťou, ktorá zdvíha oponu. Po 45-50 cm od miesta uzla uviazame ďalší uzol, odrezáme prebytok. Slepý pripravený!

"Rimania" sú veľmi populárne. Nebuďte leniví, aby boli - dostanete módne a štýlové dekorácie pre vaše okná.

Fotografie rímskych závesov vlastnými rukami