Šatník s vlastnými rukami: ako urobiť lacný, ale štýlový projekt? (93 fotografií, kresieb a diagramov)

Koľko vecí a kusov nábytku máte vo svojej domácnosti, ktoré môžete ľahko vzdať? Určite dosť. Ich počet však takýto kus nábytku neobsahuje ako skrinku.

Koniec koncov, je to v tom, že budete mať väčšinu svojho oblečenia, uterákov a posteľnej bielizne. A preto, bez toho, aby to bolo takmer nemožné.

Samozrejme, existuje možnosť nahradiť ho palcami a komody. Ale ich počet bude taký veľký, že priestor miestnosti bude úplne preplnený. Nie každý si to môže dovoliť.

Mnohí ľudia žijú v pomerne malých bytoch, v ktorých by mal byť racionálne použitý každý centimeter voľného priestoru, takže by ste nemali zabúdať, že si môžete objednať moderné skrine na dodávku a montáž od našich partnerov.

Náklady na takéto dôležité výrobky sú však často neprimerane vysoké. A tak niektorí ľudia musia odmietnuť kúpiť skrine.

Odborníci sú však presvedčení, že z tejto situácie možno nájsť vstup. Napríklad, aby ste tento produkt urobili sami.

Ak vás zaujíma, ako si vyrobiť šatník vlastnými rukami, odporúčame vám, aby ste si tento článok prečítali. V ňom sa bližšie pozrieme na najjednoduchší príklad montáže, s ktorým sa vyrovná aj začínajúci tesár bez skúseností.

Detaily kabinetu

Na výrobu skrine budeme používať materiál ako je drevotriesková doska. Hrúbka jednej z jej dosiek je 18 mm. Okrem základného materiálu sa použije samolepiaca melamínová hrana s hrúbkou asi 0,5 mm. Výrobok bude vybavený štandardným posuvným systémom pre fasády.

Hranu si môžete kúpiť v obchode s nábytkom. Stojí za zmienku, že pre návrh vstavanej skrine vlastnými rukami, možno budete potrebovať špeciálny posuvný mechanizmus.

Najčastejšie nájdenie podobného v bežnom obchode nie je jednoduché. Potom budete musieť objednať. Avšak aj v tomto prípade vás bude fasádny systém stáť oveľa menej, ako keby ste si zakúpili hotový výrobok.

Skriňa, ktorá sa bude považovať za príklad, má výšku 2288 mm a jej šírka je 1166 mm.

Potrebné nástroje a materiály

\ t

Skôr ako začnete robiť skrinku, mali by ste sa uistiť, že máte k dispozícii všetky potrebné materiály a nástroje. Môžete si zistiť počet dosiek a detaily, ak starostlivo zvážite kresbu skrinky, ktorá je uvedená nižšie.

Štandardná sada nástrojov potrebných pre tesárske práce na skrinke zahŕňa: vŕtačku, rovinu, dierovač, meracie pásky, kladivá, lepidlá, píla a píly.spojovacie prvky.

Skrutky a hmoždinky sa používajú ako spojovacie prvky. Upozorňujeme na skutočnosť, že píla by mala byť zvolená tak, aby bola vhodná pre drevo a kov.

Tyče, ktoré sa majú používať ako závesy, by sa mali odrezať z jednej konštrukcie. Ich priemer nesmie prekročiť 22 mm pre deklarované rozmery výrobku.

Ak si nie ste istí, či si ich môžete sami urobiť správne, najlepšou možnosťou by bolo kúpiť si. Môžete si ich kúpiť v obchode, ktorý sa špecializuje na predaj nábytkového kovania.

Aj v obchode si môžete kúpiť ohrady. Pri nákupe venujte pozornosť dizajnu. To by malo zodpovedať nielen vyrobenému výrobku, ale aj celkovému dizajnu interiéru.

Výrobné kroky

V prvej fáze je potrebné pripraviť všetky podrobnosti. Dbajte na fotografiu skrinky, vyrobenú ručne, ktorá je uvedená nižšie. Na jeho vytvorenie sa použila kotúčová píla, ktorá umožnila najpresnejšie a najpresnejšie rezanie dosiek.

V druhej fáze by sa mala vykonať príprava hrán. Na ich lepenie musíte použiť bežné železo a postupujte podľa pokynov.

V tretej etape sa vykonáva mletie. S tým sa zbavíte hrubosti po rezaní. K tomu môžete použiť bežný brúsny papier s jemnými zrnami.

Vo štvrtej fáze by sme mali začať zbierať krabice. Príklad zostavy je znázornený na obrázku.

V piatom štádiu je celá konštrukcia zostavená.

Stojí za zmienku, že montáž samotnej skrine sa nelíši od montáže skríň. Koniec koncov, skrinka sa líši od krabíc len v jej veľkosti.

Na vykonanie potvrdzovacieho spriahadla budete musieť použiť šesťhranný netopier. Ak ste nemali jednu po ruke, môžete použiť bežný manuálny kľúč. Budete však potrebovať viac času na prácu.

Upevnenie vodidiel pod dverami by sa malo vykonať pomocou skrutiek s rozmermi 4 až 16 mm. Miesto by sa malo odmerať a vzdialenosť medzi predným okrajom dna a stranami produktu.

Uistite sa, že výrobok je vybavený systémom kvality, ktorý eliminuje možnosť prasklín. Je mimoriadne dôležité, ak plánujete urobiť rohovú skrinku vlastnými rukami, pretože akékoľvek medzery budú zreteľné.

Fotografia skrine DIY