Svetlý a štýlový záves do-it-yourself: 60 fotografií zaujímavých nápadov a riešení

Podľa veľkého režiséra začína divadlo závesom. Ale je to len divadlo?

Je ťažké si predstaviť akýkoľvek dom, či už je to útulný byt alebo priestranná chata, bez tohto podstatného atribútu nášho života.

Stojan na podlahe, háčiky na stene v chodbe, vešiaky v skrini ... Majú jednu úlohu: udržať naše veci v čistom stave.

Vizionár však môže tento nudný nábytok premeniť na umelecké dielo. Jednoduchá sada nástrojov pre prácu, trpezlivosť a niekoľko neštandardných nápadov - a ste vlastníkom jedinečnej veci.

Vešiak ako súčasť interiéru

Hlavná vec v každom dome je priestranná šatníková skriňa. V ňom koexistujú blúzky a šaty, nohavice a sukne, rukavice a šatky, kabáty a pláštenky.

V dobrej gazdinke je všetko na svojom mieste. Oblečenie v šatníku je iné. A závesy pre ňu by mali byť aj iné.

Ako urobiť vešiak vlastnými rukami? Verte, je to jednoduché a dokonca fascinujúce. Rummage v hrudi s dlhou zabudnutou babičkou šaty. Nájdete tam úžasné veci.

Starožitné vešiaky (tzv. Trempel) možno obnoviť a stanú sa hlavnou ozdobou vašej skrine.

Za starých čias boli závesy na oblečenie drevené. Použitím jednej z techník dekorácie môžete dávať starým veciam nový život. A aký život ... Túto krásu, ktorú chcete zavesiť na stenu, a nie v skrini - a nechať všetkých obdivovať.

Je možné transformovať vešiak na oblečenie pomocou decoupage, nezvyčajného sfarbenia alebo aplikácie.

Mäkké vešiaky sa veľmi pohodlne používajú. Veci si zachovávajú svoj tvar a neskĺznu. Je potrebné zabaliť obvyklú tenkú penovú gumu z trempeli a potom peknú tkaninu. Korálky a stuhy dodajú novému zvláštnemu šarmu.

Zdobiť váš dom závesom z domáceho dreva je však zložitejšie. Drevo vyžaduje špeciálne zručnosti. A nástroje tu potrebujú špeciálne.

Vešiak na stenu z dreva

Nástenné vešiaky - dizajn je jednoduchý. K jeho výrobe by sa však malo pristupovať s maximálnou vážnosťou - potom vám bude slúžiť už dlho.

Hlavným kľúčom k úspechu je silné suché drevo bez prasklín. Dokonalý strih dreva alebo lepenky. Dĺžka obrobku závisí od dĺžky budúceho závesu. Pred začatím práce by bolo pekné liečiť drevo antiseptikom.

Panelové držiaky sú usporiadané na doske v jednom, dvoch alebo troch radoch podľa potreby.


Tento záves je miesto za dveramispálňa, a tiež v kúpeľni, v sklade alebo v kúpeľni.

Úhľadnosť sa prejavuje už od detstva. Vybavte škôlku jednoduchým vešiakom. A ak je ozdobený obrazmi hrdinov obľúbených karikatúr - dieťa bude rád sledovať svoje oblečenie.

Vešiak nepripevňujte priamo na omietnutú stenu. V opačnom prípade riskujete "bielenie" oblečenia. Áno, sako alebo pláštenka, ktorá je namočená v daždi, zanechá škvrny na povrchu steny. Aby ste tomu predišli, pod závesom musíte pripevniť hárok z preglejky, hrubého papiera alebo polyetylénu.

Háčikové panely môžu mať akýkoľvek tvar - vlny, ovál, srdce, slnko atď.

Pozor! Použitie nespracovaného dreva je plné veľkého množstva triesok. Nezabudnite leštiť vešiaky na panel.

Pri spojovacích materiáloch sa používajú prázdne cievky z nite alebo hotové háčiky akéhokoľvek tvaru.
A ak zahrniete kreativitu - v kurze pôjdu sušené vetvičky alebo korene rastlín. Vystrihnite ich, odstráňte kôru, lesk, lak - tu máte háčiky. V obchode nenájdete také.

Jednoduchý nástenný vešiak môže byť vyrobený z bežných drevených lamiel. Nechajte ich na stenu paralelne - to je základ pre upevňovacie prvky a ochranu odevov pred bielením a výzdobou interiéru.

Samozrejme, že za pol hodiny neurobíte taký záves. Ale konečný výsledok vašej práce bude skutočným závesom. Pripojí sa len na vrcholepolica na uskladnenie klobúkov.

Vešiak na chodbe vlastnými rukami

Dobrý záves pre chodbu by mal byť trvanlivý, krásny, s maximálnou nosnosťou. Vrchné odevy, obuv a množstvo doplnkov by sa mali zmestiť do obmedzeného priestoru chodby.

Nesmie sa to zabúdať pri výstavbe závesu. V blízkosti závesu na chodbe by mal byť dostatok priehradiek a políc na umiestnenie všetkého, čo potrebujete.

Pozor! Pri označovaní berte do úvahy rozmery steny, na ktorú umiestnite vešiak.

Pre štandardný byt je vešiak tejto veľkosti celkom vhodný: šírka je asi 1 meter, výška je o niečo väčšia ako výška hlavy. Držiaky na oblečenie sú umiestnené na paneli v 2-3 radoch.

Na vrchole vešiaka je potrebná polica na klobúky. Pevnosť konštrukcie poskytne pásy.

Sú namontované na bokoch konštrukcie a spájajú poličku s panelom v uhle 45 stupňov. Najlepšie je upevniť vešiak na šaty s hmoždinkami.

Závesný vešiak na šaty

Je veľmi ľahké vyrobiť vešiak s rukami. Existuje mnoho spôsobov výroby takýchto vešiakov. Budete potrebovať: drôt veľkej časti, kus vetvy vhodného tvaru, malé plastové fľaše, kovovú tyč alebo dosku ohnutú v požadovanom uhle.

Zabalte základňuvešiak na tenkú penovú gumu alebo iný podobný materiál. Potom vyberte vhodnú farebnú tkaninu a opláštite základňu. Dajte výsledný roztomilý malý šarm s pásky, korálky alebo čipky.

Ak je vešiak určený pre dieťa, ozdobte ho vtipnou tvárou alebo aplikáciou. Zdvihnite háčik - a visieť v skrini.

Podlahový záves

Na vyriešenie problému umiestnenia oblečenia v priestranných izbách môžete použiť vešiaky na podlahu. Podlahové vešiaky sa bežne používajú v recepčných priestoroch rôznych inštitúcií.

Tieto interiérové ​​predmety sú vyrobené z kovových rúr. Vešiak na podlahu - univerzálna vec. Môžete na ňom umiestniť takmer všetko. Okrem, samozrejme, topánok.

Nevýhodou závesov rúrok je jeho nestabilita. Ak sú veci na ňom nerovnomerne usporiadané, môže spadnúť.

Vešiak na podlahu sa však dá vždy premiestniť na správne miesto alebo dokonca ukryť v skrini.

V obytných priestoroch sa tento typ závesu používa zriedka: zaberá veľa miesta a je nebezpečný pre deti. Podlahový stojan však môže byť vyrobený samostatne. Ako sa materiál zvyčajne používa:

 • na podperu - umelá smreková spona, plastové potrubné spojky, rotačný mechanizmus zlomenej otočnej stoličky;
 • pre stojan - orezávanie plastových alebo kovových rúrok, \ tmalý kmeň stromu, lopatka, statív z fotoaparátu, „noha“ stojacej lampy a ďalšie vhodné detaily.

Pozor! Hlavnou vecou vešiaka je jeho stabilita.

Nezvyčajné domáce závesy

Vešiak môže byť vyrobený z akéhokoľvek materiálu alebo predmetu. Znie to neuveriteľne? Neverte?

Presvedčte sa sami: \ t

 • Oceľové drôty, rúrky alebo uholníky sú vynikajúce pre prácu. Na spájanie dielov je možné použiť zváranie. A ak je kov dostatočne pružný a mäkký - jednoducho ho ohnite rukami. Výber formy je váš.
 • Konštrukcia plastových rúrok osloví priaznivcov high-tech štýlu.
 • Ak máte radi prácu s drevom, táto myšlienka je pre vás. Z pozostatkov dreva ľubovoľnej hrúbky môžete vytvoriť praktický a multifunkčný záves na chodbu.
 • Najjednoduchší záves je možné skrútiť z drôtu. Upevnite svorky na hrany výsledného závesu - teraz máte praktickú maličkosť na umiestnenie sukní a nohavíc. Experimentujte s tvarom závesu - to môže byť vrcholom vášho produktu.
 • Myšlienka "loveckého" života - starých dobrých rohov jeleňa alebo losov. K vhodnej základni môže byť pripevnený nástenný alebo podlahový vešiak.
 • Nie je žiadnym tajomstvom, že mnohí z nás (najmä muži) uprednostňujú obyčajnú stoličku pred priestranným šatníkom.

Na zadnej strane stoličky sú často zavesené košele, bundy a dokonca nohavice. Prečo nie otočiť chrbtomstolička v originálnom vešiaku na šaty pre tie isté košele a bundy? Na tomto dizajne sa celý kostým ľahko zmestí.

Samonosné vešiaky vo forme krúžkov sú vhodné na skladovanie pásov, pásov, páskov.

Vešiak ako domáca dekorácia

Skôr ako začnete vyrábať alebo zdobiť vešiaky, premýšľajte o štýle, ktorý prevláda v interiéri vašej izby alebo chodby. Nová vec by sa mala dokonale hodiť do už existujúceho interiéru. Tu je niekoľko príkladov:

 • Mäkké trempely pokryté ľanom alebo úpletom z jasných farieb dokonale zapadnú do nábytku v spálni v štýle krajiny.
 • Svetlé vešiaky s dizajnom "bábiky" vhodné pre dospievajúce dievča v štýle Barbie.
 • Luxusný, s prekrútenými prvkami, vešiak ozdobí budoár v orientálnom alebo palácovom štýle.
 • Drevený záves s vyrezávanými vzormi zdôrazní striktný štýl štúdia alebo chodby v klasickom štýle.
 • Starožitnosť, umelo starnúce alebo zručne obnovené vešiaky dodajú miestnosti v retro štýle zvláštne čaro.
 • Vešiak zdobený kamienkami, korálkami, mašľami a ďalšími lesklými drobnosťami bude vyzerať harmonicky v spálni očarujúcej dámy.
 • Dizajn z kovových alebo plastových dielov, jednoduchý a jednoduchý vo forme, bude zdobiť miestnosť v štýle techno alebo hi-tech.
 • Jednoduchá forma, stručná konštrukcia vešiakov dopĺňa interiérminimalistické.

Vešiaky na fotografie vlastnými rukami

\ t