Svietidlo DIY (58 fotografií): možnosti osvetlenia stolov, príveskov a stien

Osvetľovacie zariadenia môžu nielen rozptýliť tmu, ale tiež dať neobvyklú auru do vášho interiéru.

Existuje mnoho rôznych nápadov, pomocou ktorých si môžete vlastnými rukami vytvoriť nástenné svietidlo alebo lampu akéhokoľvek iného typu.

Vy ste schopní vytvoriť majstrovské dielo, ktoré nie je v žiadnom obchode.

Vytvorenie extravagantného lustra

Veľmi originálna vec sa získava z najjednoduchších materiálov, z ktorých väčšina sa môže zachovať po pikniku. Svetlá z iného kontajnera budú pôsobivé.

Na to budete potrebovať:

 • plastová fľaša oválna s objemom 5 litrov;
 • jednorazové lyžice;
 • kábel so skľučovadlom a zástrčkou;
 • nízkonapäťové LED svietidlo;
 • kliešte;
 • lepiaca pištoľ;
 • skrutkovač;
 • kancelársky nôž.

Na zabránenie požiaru používajte iba žiarovku LED!

Nôž opatrne odrežte spodnú časť fľaše a potom vyberte rukoväte zo všetkých plastových lyžičiek. V mieste rezu naneste malé množstvo horúceho lepidla z pištole, prilepte ich na dno nádoby.

Približne budete potrebovať asi sedemnásť kusov. Umiestnite ďalšie a ostatné pozície do šachového poriadku.

Aby bolo možné skryť hrdlo fľaše, položte na lepidlo desať alebo dvanásť lyžičiek bez rukoväte tak, aby tvorili prstenec.

Vytiahnite kazetu so svetlom a káblom cez otvor v spodnej časti fľaše.

Ak nie je žiaduce osobne vyrábať túto časť, je možné ju kúpiť v akomkoľvek oddelení tovaru pre domácnosť - drôt, kazeta a zástrčka sú už navzájom spojené.

Do veka pre kábel vytvorte otvor, vyvŕtajte ho vrtákom alebo samoreznou skrutkou. Naskrutkujte veko, vložte krúžok lyžičiek pripravených predtým. Exkluzívna LED lampa pripravená na prevádzku.

Niekoľko návrhov na vytvorenie tienidiel

Stačí len vytvoriť lampu zo šrotových materiálov pre dom alebo letný dom.

Myšlienka N1

 • akékoľvek duté riady (môže to byť starý hrniec alebo kvetináč);
 • drôty;
 • polyuretánová pena a rukavice;
 • farby a štetce;
 • ostrý nôž;
 • kliešte.

Objekt braný ako základ, zdola nahor. Vietor drôt okolo výrobku, ako by ste chceli vidieť tienidlo, pretože všetky zákruty kopírovať jeho tvar. Nasaďte si rukavice a mierne stláčajte penu na rám tak, aby úplne zakrývala drôt, nechajte uschnúť.

Potom nožomDajte kontúram väčšiu hladkosť a farbu v akejkoľvek farbe. Táto možnosť bude najlepšia pre pouličné lampy.

Myšlienka N2 je klasická

.
 • hrubý drôt;
 • kliešte;
 • malá fľaša s vodou.

Na vytvorenie horného centrálneho prvku na fľaši otočte cievku drôtu, potom ju vyberte a odrežte prebytok. Konce musia byť upevnené tak, aby tvorili prstenec s priemerom, ktorý by mal umožniť, aby bola kazeta navlečená v spodnej časti a na vrchu - aby sa nemohla pustiť.

Ďalej musí byť z drôtu vyrobený veľký vonkajší krúžok. Na jeho zabezpečenie budete potrebovať štyri rovnaké kúsky drôtu. Každý koniec je spojený s malým koncom a druhý s veľkým krúžkom. Horná časť lampy je pripravená.

Najväčší kruh z drôtu bude najväčší, mal by byť pripevnený k druhému hornému, rovnomerne umiestnenému päť rovnakých kusov drôtu.

Na ozdobenie rámu cez druhý horný krúžok, navlečte drôt, čím sa zvlnený tvar, vietor na základni. Rovnakým spôsobom urobte spodný krúžok.

Naplňte tienidlo handričkou, odporúča sa ho odniesť priamo na rám. Šev môže byť pokrytý prámikom. Takto sa v zručných rukách obyčajné veci stávajú umeleckým dielom.

Na prechádzke lesom si vezmite vetvu so zaujímavým tvarom, z ktorej vyjde vynikajúca lampa z dreva. Umyte vetvu a vyčistite ju nožom.kôra, lak na drevo. Pre dobrú stabilitu pomocou skrutiek, skrutku lampu na ťažký stojan, môže tiež slúžiť ako strom.

Najlepšou možnosťou je dub, nájsť rozbitú vetvu a odrezať kruh, ktorý je najmenej päť centimetrov hrubý. Je to tiež lak alebo farba.

Výroba tienidla s deťmi

Existuje možnosť výroby tienidla s deťmi. Pre rám budete potrebovať kanister alebo fľašu s objemom päť litrov. Papierové pásy je potrebné zvinúť slamkou, najlepšie je navliecť ich na ceruzku alebo sushi palicu, potom nalepiť zvyšnú hranu lepidlom.

Tieto polotovary musia byť prilepené k rámu v niekoľkých vrstvách tak, aby neexistovali žiadne medzery. Keď je lepidlo suché, tienidlo je možné položiť na stolovú lampu, alebo môžete vytvoriť stropné svietidlo, ktoré vyzerá veľmi nezvyčajne.

Skúsené ihličnany môžu viazať tienidlo s pletacími ihlicami alebo háčkovaním, ktoré zdobia pletenými kvetmi, stuhami.

Na dodanie výrobku do správneho tvaru možno použiť škrobový roztok alebo obyčajné lepidlo PVA. Pozrite sa na navrhované fotografie pletených lámp, koľko majú nehu a pohodlie!

Tento článok vám povedal, ako urobiť lampu vlastnými rukami. Pomocou získaných informácií a vlastnej predstavivosti môžete teraz vytvoriť exkluzívne svietidlo pre každú miestnosť.

Foto DIY lampa