Svietidlo DIY: návod na vytvorenie dekoratívnych svietidiel pre domácnosť (68 fotografií + video)

Ak chcete, aby obyčajný metropolitný byt vyzeral ako miesto s jedinečnou krásou, potom na to, aby ste to dosiahli, môžete použiť jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako k dnešnému dňu.

Niektorí pozývajú domácich dizajnérov, zatiaľ čo iní jednoducho berú iniciatívu do vlastných rúk a hľadajú spôsob ako vyrobiť lampu vlastnými rukami, aby sa priestor v byte mohol rýchlo a jednoducho zmeniť podľa vlastného uváženia.

Samozrejme, aby ste sa dostali do práce, v každom prípade budete potrebovať určité množstvo rôznych materiálov, ako aj určité znalosti pri montáži a následnej inštalácii elektrických spotrebičov.

Ak sa s nimi nemusíte zaoberať predtým, potom by ste sa nemali hneď naštvať, pretože všetky pravidlá možno nájsť vo voľnom prístupe na internet a nie je o nich nič zložitejšie.

Základné zásady správneho osvetlenia v miestnosti

Použitie absolútne akéhokoľvek svietidla musí v prvom rade spĺňať hlavný princíp - zabezpečenie presného prístupu svetla vo vopred určenom priestore.

Kde a ako bude umiestnený svetelný zdroj, \ tv budúcnosti bude mať vplyv na celkový obraz vnímania interiéru miestnosti.

V tomto prípade, ak sa pozriete na fotografiu lampy, potom budú zrejmé nasledujúce ciele:

  • Na dosiahnutie maximálnej pracovnej atmosféry;
  • Vytvorte zaujímavý dekoratívny efekt na relaxáciu;
  • Zamerajte sa na konkrétnu časť miestnosti;
  • Miestne osvetliť priestor, ktorý je potrebný napríklad výlučne na osobné použitie.

Vďaka inštalácii stolovej lampy je pomerne ľahké dosiahnuť vysokokvalitný prístup k osvetleniu na určitom mieste.

Aké farby budú v tejto sezóne módne?

Samozrejme, tienidlo lampy hrá osobitnú úlohu pri vonkajšej premene miestnosti. Napríklad, ak dizajn miestnosti bol pôvodne vyrobený výhradne v tmavých odtieňoch, potom, aby sa oživil celkový vzhľad miestnosti trochu, môžete, napríklad, aby stolná lampa jasne zelenej farby.

Ďalším zaujímavým spôsobom, ako dať priestor originality, je natrieť najjednoduchší strop zaujímavými líniami a dokonca geometrickými vzormi.

Väčšina dizajnérov odporúča použiť túto možnosť, ak bola miestnosť pôvodne vyrobená v dostatočne teplých farbách. Stojí za zmienku, že táto možnosť sa neodporúča používať v detských izbách, pretože pre nich bude osvetlenie v akomkoľvek tóne známe.

Pokiaľ ide ovýlučne neutrálne farebné schémy, najmä rozlišovať rôzne monochromatické odtiene, a tiež populárne v tejto sezóne, celadon, zlato, odtiene ružovej. Ktorákoľvek z týchto farieb dokáže zdvihnúť náladu len za pár minút.

Postup činností pri vytváraní svietidla

Napriek tomu, že mnohí ľudia si sú istí, že je mimoriadne ťažké vyrobiť lampu vlastnými rukami, v skutočnosti budete potrebovať len niekoľko jednoduchých prvkov, ktoré možno zakúpiť v takmer každom obchode a vo všeobecnosti nie je vytvorenie lampy pri práci ťažké. ,

Prvá vec je urobiť si podrobný plán pre seba. Je to potrebné na to, aby sme mali jasnú predstavu o tom, koľko materiálu sa vynaloží na inštaláciu elektrikárov v budúcnosti.

Okrem toho je potrebné vykonať merania v miestnosti, a to zistiť, aká vzdialenosť od miesta zariadenia k miestu, kde sa v budúcnosti dá pripojiť k sieti. Bude mať vplyv aj na to, koľko peňazí sa bude musieť vynaložiť.

Je tiež dôležité dbať najmä na to, aby montáž a následný montážny proces boli úplne bezpečné.

Ak sa domnievate, že práca v každom prípade bude nevyhnutne súvisieť s priamym kontaktom s rôznymi chemikáliami, potom je potrebné pripraviť zásteru, rukavice s okuliarmi, ako aj nútený kryt.

Bezpečnostné opatrenia rozhodne nie sú niečo, čo by sa malo zanedbávať, pretože pri vytváraní lampy vlastnými rukami by proces mal priniesť iba príjemné emócie.

Fotografické svietidlá pre domácich majstrov