Váza do-it-yourself: fotodokumentácia pre tvorbu z rôznych materiálov

Vytvorenie ručne vyrobených originálnych výrobkov je pre všetkých veľmi vzrušujúce. A v procese bytového zariadenia, nezabudnite zahrnúť položky vyrobené vlastnými rukami medzi dekoratívne prvky.

Môžete teda navrhnúť svoj kútik originálnym spôsobom, ako aj ušetriť na nákladoch na nákup predmetov, ktoré v súčasnosti nie sú lacné.

Zaujímavým prvkom v interiéri je váza. Ale ako si vyrobiť vázu vlastnými rukami tak, aby do interiéru priniesla harmóniu a krásu?

Vznik a výzdoba vázy

Najdôležitejšou vecou je, že budúci ručný prvok je dobre integrovaný do vnútra domu alebo bytu, takže nevyniká ako nadbytočný. Registrácia by mala prebiehať v rovnakom tieni a výsledok by mal byť všeobecným obrazom.

Fotografie váz, ktoré možno vidieť na internete, majú rôzne tvary a rôzne štýly.

V modernej dobe existuje v interiéri široká škála štýlov.

Skôr ako začnete vytvárať vázu, mali by ste zvážiť a analyzovať každý štýl interiéru a pochopiť, ako zdôrazniť originalitu tohto štýlu pomocou vázy vyrobenej vlastnými rukami.

Výber vázy pre interiérový štýl

Minimalistický štýl. Vyberte si stručné a skromné ​​formy, ktorých farebné odtiene nie sú nasýtené a zdržanlivé; Váza by mala byť čistá.

Klasicistický štýl. Symetrické vzory a kresby sú tu celkom vhodné. Uprednostňujú sa svetlé odtiene a kresby tradičných farieb, ktoré sa odohrávajú v dizajne celého interiéru.

Hi-tech štýl. Pri tvorbe vázy sa používajú najmodernejšie materiály. Môže to byť sklo, kov, drevo alebo oceľ. Formuláre a úpravy sú tiež variabilné, môžu mať bizarný a neobvyklý charakter.

Kýčový štýl. Nepotrebuje prísne pravidlá, ale naopak, je potrebné uprednostniť rafinované a neštandardné prvky. Môžete kombinovať všetko, čo je najviac nekompatibilné. Farby by mali byť nasýtené. Je tiež možné ozdobiť vázu svetlými odtieňmi a neštandardným dekorom.

Moderný štýl. Abstrakcia a použitie plynulého prúdenia do ostatných línií - to je pikantný moment vytvorenia takejto vázy. Váza decoupage sa najčastejšie vytvára na základe materiálov ako je drevo a kov.

Avantgardný štýl. V tomto procese si vyžaduje bohatú predstavivosť a tvorivé myšlienky. Jasné, nasýtené farby a nezvyčajné vzory budú na mieste;

Krásna váza v interiéri nielenže dopĺňa určitý štýl, ale hovorí aj o dokonalej chuti majiteľov domu alebo bytu a tiež poteší každého.hostia.

Veľkosť a vlastnosti vázy

\ t

Myšlienky ako ozdobiť vázu sú najrozmanitejšie a navzájom sa líšia. Ale najprv by ste sa mali rozhodnúť o veľkosti budúceho prvku dekoru.

Šírka budúcej vázy môže byť iná a v podstate závisí od osobného vkusu a preferencií každého z nich.

Niekedy závisí šírka vázy od štýlu, v ktorom sa váza vyrába, ako aj od štýlu interiéru, pod ktorým bola váza zvolená.

Ak je váza postavená na podlahe, výška by sa mala pohybovať medzi 40 a 100 cm. Váza nemusí byť na podlahe, vo väčšine prípadov ju možno umiestniť na nočný stolík alebo na stôl.

Ale na nočné stolíky a stoly, váza vyzerá krásne, keď jej rozmery nie sú také obrovské. Najlepšie je umiestniť na podlahu vázu s veľkými rozmermi a vložiť do nej krásne kvety.

Materiál, z ktorého budete stavať vázu, by sa mal tiež starostlivo zvážiť. Potom nasleduje výber tvaru výrobku. Formulár môže byť variabilný a vyberá sa podľa uváženia osoby.

Hlavnou vecou je zahrnúť kompletnú fantáziu a harmonizovať formu s vnútorným štýlom.

Tvary vázy

Najobľúbenejšie formy, ktoré sa objavujú v dielach známych interiérových dizajnérov sú:

Zaoblené tvary. Takéto formy budú vyhovovať absolútne každému štýlu interiéru, a to je ľahké sa s nímpoužitím techniky papier-mâché, na základe obvyklej fľaše.

Štvorcové tvary. Moderné štýly interiéru budú dobre ladiť s takýmto prvkom dekoru. Ako základ sa berie kartónová škatuľa;

Trojuholníkové tvary. Metóda využívajúca noviny - tu je najvhodnejšia. Tento typ vázy vyzerá individuálne a luxusne;

Po spoľahlivom a krásnom zhotovení základu vázy je možné pokračovať s vonkajšou výzdobou. V tomto štádiu sa používajú rôzne spôsoby dekorácie.

Mnohí spočiatku pokrývajú vázu s farbou alebo lakom. A potom môžete tiež vytvoriť ručne vyrobené vzory na váze, alebo pripojiť niektoré tvary alebo samolepky.

Hotovú vázu je možné ozdobiť vložením krásnych kvetov, bobúľ, konárov a všetkých ostatných.

Fotografie vázy vlastnými rukami