Vetranie súkromného domu vlastnými rukami: podrobné tipy na vytvorenie kompletného systému (99 fotografií + video)

Ventilačné zariadenie je dôležitý postup pri stavbe domu. Obeh čerstvého vzduchu v priestoroch domu je nevyhnutný na zabránenie vzniku vlhkosti a plesní, ktoré nielen poškodzujú samotnú stavbu, ale poškodzujú aj ľudské zdravie.

Druhy vetrania v súkromnom dome

V miestnostiach domu existujú tri možnosti cirkulácie vzduchu: \ t

  • Prirodzený typ vetrania. Vzduch sa pohybuje z domu na ulicu. Špeciálne kanály, cez ktoré je nasmerovaný vzduch, pomáhajú cirkulovať vzduchové hmoty vplyvom tlaku.
  • Typ s núteným vetraním alebo sací výfukový systém. Ide o pomocný výfukový systém vzduchu. Vyrába sa pomocou špeciálnej konštrukcie pre výmenu vzduchu.
  • Zmiešaný typ ventilácie. Prirodzené vetranie sa používa v spojení s núteným.

Každý typ ventilácie má klady aj zápory. Napríklad, ak je oblasť pobytu dostatočne environmentálne priaznivá, potom nie je potrebná inštalácia povinného systému, nájomníci domu aj bez toho, aby mali prístup k čistému vzduchu. Filtre vložené do systému zabraňujú prenikaniu vôní prírody do domu.

Mimochodom, ak potrebujete vybrať spoľahlivé vybavenie, vyberte si tu iba kvalitné klimatizačné zariadenia - predsa, kupujete takéto zariadenia viac ako jeden rok!

Ak sa však obydlie nachádza v oblasti, kde sa životné prostredie necháva veľa, je potrebné, aby v miestnosti bola bezchybná filtrácia vzduchu. Inštalácia ventilácie však vyžaduje starostlivé plánovanie a výpočet.

Ako urobiť ventiláciu vlastnými rukami

Najideálnejšou možnosťou je zvážiť otázku ventilácie pri plánovaní výstavby domu. Ventilácia by mala byť premyslená do najmenšieho detailu.

Je potrebné zohľadniť základné vstupné údaje objektu: \ t

  • Umiestnenie domu;
  • materiály, z ktorých je dom postavený;
  • Životné prostredie.

Len s prihliadnutím na všetky uvedené skutočnosti je možné rozhodnúť sa v prospech jednej alebo druhej možnosti.

Prirodzený spôsob vetrania je vhodný pre tieto lokalizačné prvky: \ t

  • Čistý vzduch v priestore budovy;
  • Dom je postavený z tehál, dreva, samanu, penového betónu, keramických alebo expandovaných ílových blokov.

Ak možnosť prirodzeného vetrania nie je schopná zabezpečiť normálnu cirkuláciu vzduchu, dobrou voľbou by bol zmiešaný typ. Je tiež možné inštalovať vetranie v konkrétnej miestnosti: kuchyňa, kúpeľňa, atď.

Vetranie suterénu prispieva k vetraniu miestnosti, \ tPrevencia plesní.

Systém núteného vetrania

Nútený výfukový systém inštalovaný v prípadoch, keď: \ t

  • Dom sa nachádza v oblasti, v ktorej musí byť vyčistený vzduch;
  • V konštrukcii sa použili 3 D panely, sendvičové a vákuové panely, typ rámu domu.

Za takýchto okolností je systém nútenej filtrácie jednoducho potrebný na zabezpečenie pohodlia obyvateľov a predĺženie životnosti budovy.

Inštalácia ventilácie vlastnými rukami v súkromnom dome

S cieľom správne nainštalovať ventiláciu vo vašej domácnosti, musíte mať určité znalosti o tejto téme.

Na správne vypočítanie všetkých parametrov systému je potrebné zohľadniť objem všetkých miestností a počet osôb žijúcich v dome.

Ak v dome nie je k dispozícii prirodzený kryt, alebo nie je dostatočný pre pohodlný život nájomníkov, je potrebný ďalší systém vetrania.

Kondenzát na stenách, plesňových hubách a iných negatívnych faktoroch sa často vyskytuje v kúpeľniach a kúpeľniach. Inštalácia nástenného ventilátora pomôže zbaviť sa týchto nevýhod.

Samozrejme, inštalácia tohto zariadenia nie je možná bez materiálnych nákladov a hluk z prevádzky ventilačnej jednotky môže obyvateľom spôsobiť nepohodlie.

Ventilátor môže byť ovládaný elektrickou energiou alebo v spojení sosvetľovacieho systému.

Rôzne typy inštalácie týchto systémov možno vidieť na fotografii ventilácie vlastnými rukami.

Ventilačný systém musí mať vysokú kvalitu, aby prúdenie čerstvého vzduchu cez vetracie potrubia cirkulovalo v dostatočnom množstve na pohodlnú existenciu cestujúcich.

Aby sa ventilačný systém správne nainštaloval doma, preštudujte si všetky nuly inštalácie, prečítajte si základné pravidlá a podmienky pre správne fungovanie zariadenia. Nainštalujte v súlade s vypočítanou schémou.

Fotografie vetrania súkromného domu vlastnými rukami