Výmena kuchynských frontov - návod, ako aktualizovať starú fasádu. Prehľad najlepších dizajnérskych riešení s recenziami a fotografiami

Nábytok je jednou zo súčastí moderného života. Slúži nielen ako objekt pohodlia a pohodlia, ale tiež zdôrazňuje sociálne postavenie a príjem jej majiteľa. Osobitnú úlohu zohráva kuchyňa: väčšinou ju drží žena-milenka svojho domova, a často sú tu aj rodinní príslušníci a hostia.

Často sa stáva, že rovnako ako všetko ostatné v tomto svete, najmä nábytok a kuchyňa, môžu stratiť svoj pôvodný vzhľad, alebo osoba sama potrebuje zmeniť interiér svojho domu, čo, bohužiaľ, nie každý má peniaze prostriedky. Ale nezabudnite, že existuje mnoho spôsobov a prístupov k obnoveniu alebo aktualizácii interiéru vášho krbu bez dodatočných nákladov na nákup nábytku, hlavná vec je mať túžbu a predstavivosť. V prípade kuchyne je výmena kuchynských frontov. To je o tom a bude sa o ňom diskutovať.

Metódy výmeny kuchynských frontov

Nahradenie fronty kuchyne znamená aj výber spôsobu práce, dostupnosť voľného času a peňazí, ako aj možnosť obnovy kuchyne. Existujú tri hlavné možnosti aktualizácie kuchyne, z ktorých každá si vyžaduje vlastný súbor materiálov a nástrojov.

Väčšinajednoduchý-to lepivá fólia na povrch výplňového. K tomu budete potrebovať film, meracie prístroje na meranie, rezné nástroje, ako aj konštrukčný valec (alebo obyčajnú špongiu, ktorú hostiteľka bude mať vždy doma). V prípade potreby si môžete tiež kúpiť nové závesy a kľučky pre viac kompletný transformácie v kuchyni. Takýto spôsob môže skúsiť nejakú ženu. Hlavnou vecou je, že fasády musia byť brúsené, odmastené a pred prácou ponechané vyschnúť.

K dispozícii je aj verzia maľovanie: vyžaduje farby a nástroje pre jeho uplatňovanie. Táto možnosť je jednoduchá, ale v peňažnom vyjadrení bude o niečo drahšia ako predchádzajúca verzia a bude si vyžadovať aj viac času a pozornosti: farba sa musí nanášať v niekoľkých vrstvách a čaká na vyschnutie predchádzajúcej vrstvy. Rovnako ako pri maľovaní, vyžaduje tiež brúsenie a odmasťovanie.

V ďalšom vyhotovení renovácie kuchyne, výmena fasádne panely. Tie možno zakúpiť v predajniach nábytku alebo v rovnakom poradí, v prípade, že nábytok má neštandardné rozmery. Pre ich inštaláciu vyžaduje skrutkovač, vrták, skrutky a prístrojové vybavenie. Táto metóda tiež nie je nijako zvlášť náročná a na jej inštaláciu môžete tiež najať špeciálne vyškolených ľudí.

Žiadna z týchto metód neodhaľuje celý tvorivý potenciál človeka a neumožňuje mu dať svojej kuchyni jedinečný vzhľad. Ale predné dosky si môžete vyrobiť vlastnými rukami alebo si objednať niečo nové a nezvyčajné, aby ste mali doma.jedinečný vzhľad. Nižšie sú uvedené možnosti výberu materiálov na vytvorenie vlastnej jedinečnej kuchyne a informácie o tom, koľko takéhoto vytvorenia môže slúžiť.

Fasády z drevovláknitých dosiek alebo drevotrieskových dosiek

Vytvorenie fasád z týchto materiálov je najrozpočtovejšou možnosťou na obnovu kuchyne. Takýto nábytok môže slúžiť desať rokov, pretože bude mať dobrú odolnosť voči opotrebeniu, vlhkosti a teplotným zmenám. Môže byť tiež pokrytý farbou alebo filmom. Hlavnou vecou je starostlivo si vybrať základ budúcej fasády, aby sa zabránilo rýchlemu poškodeniu aktualizovanej kuchyne.

Drevené fasády

Takáto fasáda bude trvať viac ako desať rokov a bude ušľachtilá a elegantná každej kuchyni. Vytvorenie aktualizovaného kuchynského setu tohto materiálu otvára obrovský priestor pre kreativitu: na strome môže byť vytvorený akýkoľvek vzor a rôzne dekoratívne prvky. Takýto nábytok bude mať spoľahlivosť a ak na ňom zostanú škrabance, dodá to nábytku ešte viac krásy. Okrem toho, tento materiál je šetrný k životnému prostrediu a je absolútne bezpečný pre ľudí.

Ale nie každý je schopný si dovoliť takýto luxus, nahradenie fronty kuchyne bude mať za následok veľké náklady, ktoré môžu prevýšiť náklady na nákup novej kuchyne z lacnejších materiálov. Aj táto kuchyňa vyžaduje osobitnú starostlivosť, ktorá nemôže poskytnúť všetky hostesky.

Dýhové fasády

Pre tých, ktorí chcú kuchyňu vyrobenú z dreva, ale nemôžu si ju dovoliť, existujemožnosť vytvoriť fasády dyhy. Takáto konštrukcia je relatívne lacná, pričom má „prirodzenosť“ dreva, a to krásu, spoľahlivosť a trvanlivosť. Mínus tohto nábytku spočíva v tom, že človek by mal starostlivo pristupovať k nákupu tohto materiálu, inak by stratila všetku svoju kuchyňu.

Fasády MDF

Fasády tohto materiálu sú v súčasnosti široko rozšírené, najmä preto, že majú nízku hmotnosť a ponúkajú nízke náklady. Z hľadiska prevádzky bude kuchynská súprava MDF trvať veľmi dlho, pretože je odolná voči vlhkosti, teplotným zmenám a baktériám. Tiež fasády z tohto materiálu sa ľahko obnovujú a inštalujú. Inštalácia je jednoduchá, pretože v takých paneloch môžete ľahko vyvŕtať potrebné otvory a odrezať prebytočný priestor, a miesto poškodenia môže byť opravené jednoduchou náplasťou rovnakého tvaru a hrúbky.

Kuchyne z MDF, ako aj z dyhy sa môžu vyrábať „pod stromom“, len s tým rozdielom, že takáto kuchyňa bude v menšom rozsahu vykazovať poškodenia vo forme škrabancov. Na takýchto paneloch je možnosť nalepiť film, vďaka čomu sú slúchadlá bohaté, alebo tlačiť fotografie, čo dodá vášmu nábytku osobitosť. Takéto kuchyne sa ľahko čistia pomocou akýchkoľvek chemických prostriedkov.

Fasády z plastov

Plastové fasády, ako aj MDF, sú veľmi obľúbené najmä preto, že dobrá kvalita je porovnateľná s nízkou cenou. Pri výbere tohto materiáluTreba poznamenať, že takáto kuchyňa na dlhú dobu bude odolná voči oderu, teplotným zmenám, vlhkosti a nebude matná, keď je vystavená slnečnému žiareniu. Jedinou nevýhodou plastových fasád je skôr ťažká starostlivosť o matné a veľmi nápadné stopy dotykových lesklých.

Fasády zo skla

Treba venovať pozornosť aj skleneným fasádam. Tento dizajn kuchyne bude klásť dôraz predovšetkým na to, že to vyzerá veľmi krásne. Sklo môže byť zdobené vzormi, tónované a maľované. Takýto nábytok je odolný voči extrémnym teplotám a vystaveniu chemikáliám. Jedinou nevýhodou tejto voľby je krehkosť skla, ktorá nie je v súčasnosti zvláštnym problémom, keď si môžete kúpiť silnejšie analógy.

Kovové fasády

Kovové fasády kuchyne sú vhodné len pre tých, ktorí uprednostňujú dizajn svojich domovov v moderných štýloch, ako sú high-tech a moderné. Kuchynská súprava takéhoto materiálu však bude veľmi spoľahlivá a odolná voči zmenám teploty a vlhkosti.

Záver

Výmena fasád kuchyne je tvorivou činnosťou. Vyžaduje si to skúsenosti a predstavivosť. Ale neponáhľajte si behať a kupovať nový nábytok, ak je potrebné ho nahradiť. Premýšľajte o obsahu tohto článku a možno nájdete niečo pre seba a vytvoríte si vlastnú jedinečnú kuchyňu s minimálnymi nákladmi.